Czym jest Astrologia?

Astrologia nazwa pochodząca z języka greckiej, której początki sięgają między IV, a II w.p.n.e i nazywano ją również „nauką o gwiazdach”. Mówi się, że jest to dziedzina pseudonaukowa. Polegająca na przewidywaniu poprzez ciała niebieskie przyszłości ludzi i wydarzeń na Ziemi.

Geneza Astrologii

Astrologię również nazywano „wiedzą królewską” spowodowane było to tym, że tylko na dworach można było spotkać Astrologa. W czasach średniowiecza astrologia była uważana za jedną z nauk.

Jednak w XVIII wieku zostały usunięte katedry astrologiczne. Z biegiem czasu pozostała tylko jako pseudonauka.

Do czego służyła Astrologia?

Była używana do prognozowania pogody, a także wskazywała tak zwane „szczęśliwe dni”. Przepowiednie, które się sprawdzały były bardzo korzystne dla astrologa w momencie kiedy się sprawdzały, był wtedy ceniony, a także przynosiło mu to bogactwo. Niestety w przypadku nie spełnionej wróżby taki astrolog bardzo często kończył śmiercią Stąd astrolodzy postanowili na swoją korzyść wróżyć przyszłość bardzo ogólnikowo, aby każdy mógł zinterpretować to na swój sposób. Ta metoda pomagała astrologom pozostać przy życiu.

Co to Astrologia klasyczna?

Jest to zbiór różnych metod, dzięki którym ustalało się położenie gwiazd w wybranych momentach.

Należy do niej interpretacja tego układu i sformułowanie na podstawie diagnozy czy też prognozy dotyczących losów danej persony lub przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media