Czym jest Horoskop?

Nazwa Horoskop wywodzi się z języka greckiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza podglądanie godzin. Jest to przepowiednia lub charakterystyka osoby lub wydarzenia, które może nastąpić w czasie przyszłym. Sporządza się go na podstawie układu ciał niebieskich według daty, godziny i miejsca. Dodatkowo horoskop należy do dziedziny pseudonauk.

Horoskop, a Religia?

Czytanie i wierzenie w zawarte w horoskopie przepowiednie według religii chrześcijańskiej są grzechem. Tłumaczą to tym, że tylko Bóg wie co może przytrafić się człowiekowi i że dopomóc w tym może interwencja Ducha Świętego. Wierzenie w horoskop jest złamaniem pierwszego przykazania z dekalogu. Horoskop natomiast mówi nam o losie ludzi, który jest zapisany w ciałach niebieskich.

Horoskop w czasach współczesnych

W dzisiejszych czasach horoskop jest w formie zabawy. Można znaleźć go w prasie kolorowej jak i na stronach internetowych. Najczęściej piszą je osoby, które nie mają właściwie żadnego powiązania z astrologią. Horoskop pisany jest w sposób ogólnikowy, a przepowiednia jest przypisana do danego znaku zodiaku. Dodatkowo w czasach współczesnych uważa się horoskop za zabobony. W większości przypadkach czytanie horoskopu jest formą rozrywkową i nie należy go brać dosłownie. Współcześni astrolodzy używają go tak jak przed wiekami, zajmując się indywidualną interpretacją dla poszczególnej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media