Wróżby były obecne w życiu człowieka od zawsze. W każdej epoce znajdzie się persona, która przyszłość przewidywała. Było to jednak bardzo ryzykowne ponieważ mogło się to skończyć chwałą lub w gorszym przypadku przekleństwem.

Jest wiele rodzajów wróżb jakie możemy zastosować w tym artykule przedstawimy kilka z nich.

Aeromanacja

Jest to jedna z wróżb bardziej popularna na terenie Persji. Polegała ona na wlaniu wody do wazy, a następnie należało wypowiedź życzenie. Kolejny krok jaki musimy zrobić to postawić naczynie z wodą na głowę. Pamiętaj, że wróżbę tą robi się na świeżym powietrzu. Jeśli w wazie pojawią się bąbelki oznacza to, że życzenie się spełni.

Antropomancja

Swoją popularność zdobyła w Egipcie jak i w innych krajach słynących z barbarzyństwa. Była dość niehumanitarna, bo wróżyło się z narządów ludzkich, które były składane w ofierze bóstwu. Ofiara takich wróżb były dzieci albo dziewice.

Hepatoskopia

Wróżba słynęła w czasach starożytnej Grecji. Odczytywało się przyszłość na podstawie wnętrzności zwierząt. Jednym z najlepszych narządów do wróżenia zyskała wątroba i darzono ją szczególną uwagą. Co więcej często los wojny zależał o tej właśnie wróżby. Często dowódcy się nią sugerowali podczas podejmowania kluczowych decyzji.

Koscinomancja

Wróżba służyła to uchwycenia złoczyńców. Polegała na zawieszeniu nad sitem nożyczek. Po czym rozpoczęto wypowiadanie imion oskarżonych osób. Kiedy nożyczki zaczęły się poruszać był to znak, że jest osoba jest winna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media